Sähköpostilista: maalarit Suomessa
SphereScout sisältää 750+ julkista yritystietuetta toimialalla ”Maalarit” Suomessa (tilanne: lokakuu 2026). Näistä 420+ (56,9 %) sisältää sähköpostiosoitteen, 730+ (97,9 %) sisältää puhelinnumeron, 530+ (71,7 %) sisältää verkkosivuston osoitteen ja 700+ (93,9 %) sisältää matkapuhelinnumeron.
89 €, kertaosto. Ei tilausta.
Maalarit Suomessa: kuinka monta yritystä?
Lähde: SphereScout Data Lab, tilanne . Lisätietoa aineistosta
SphereScout indeksoi 700+ julkista yritystietuetta, jotka on luokiteltu toimialaan Maalarit Suomessa. 400+ yrityksellä (56,9 %) on vähintään yksi sähköpostiosoite; 700+ yrityksellä (97,9 %) on vähintään yksi puhelinnumero. 700+ (93,9 %) on matkapuhelinnumero.
Minne nämä yritystietueet keskittyvät
- Uusimaa100+20,1 % tästä tietoaineistosta
- Varsinais-Suomi70+9,5 % tästä tietoaineistosta
- Pirkanmaa60+8,4 % tästä tietoaineistosta
- Pohjois-Pohjanmaa40+5,9 % tästä tietoaineistosta
- Etelä-Pohjanmaa20+3,7 % tästä tietoaineistosta
- Julkiset yritystietueet
- 700+
- Yritykset, joilla on sähköposti
- 400+ (56,9 %)
- Yhteensä 600+ sähköpostiosoitetta. Joillakin yrityksillä on useita.
- Yritykset, joilla on puhelinnumero
- 700+ (97,9 %)
- Yhteensä 1 000+ puhelinnumeroa. Joillakin yrityksillä on useita.
- Yritykset, joilla on matkapuhelinnumero
- 700+ (93,9 %)
- Yhteensä 900+ matkapuhelinnumeroa ja 30+ lankapuhelinnumeroa.
Luvut kuvaavat SphereScoutin nykyistä julkisten yritystietueiden kattavuutta Suomessa. Ne eivät ole virallinen laskelma kaikista yrityksistä tai luvanvaraisista ammattilaisista. Pysyvästi suljetuiksi merkityt tietueet on jätetty pois.
Esimerkkikatsaus
Esikatsele tarkat tiedot, jotka saat.
| Yritys | Sijainti | Puhelin | Sähköposti |
|---|---|---|---|
| Maalaustyö Raittinen Oy | Lakiala, Pirkanmaa | 35 8 ** ** 36 | p***@m***.fi |
| Maalausliike Pensselisedät Oy | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 10 | j***@p***.fi |
| HT-Maalaus Oy | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 83 | h***@g***.com |
| Sorcolor Oulu | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 18 | r***@s***.fi |
| Oulun seudun maalaus Oy | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 69 | a***@o***.fi |
| O&J Maalaus | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 57 | y***@e***.fi |
| Maalausliike Varmaväri Ulkomaalaukset | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 89 | m***@v***.fi |
| Maalausliike Velj. Niinimaa | Oulu, North Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 98 | m***@v***.fi |
| Maalaus Pitkänen Oy | Salo, Southwest Finland | 35 8 ** ** 16 | j***@m***.fi |
| Uuspinta | Mustasaari, Ostrobothnia Region | 35 8 ** ** 00 | u***@g***.com |
500+ lisää yhteystietoa | |||
Saat myös yhden lyhyen seurantaviestin tästä listasta. Voit perua tilauksen milloin tahansa.
Lähetetty. CSV-tiedosto odottaa sähköpostissasi.
600+ sähköpostiosoitetta saatavilla hintaan 89 €
Valitse ostotapa
Osta valmis tiedosto tai luo tili ja kokoa oma lista.
Valmis tiedosto tälle ammattiryhmälle
Hanki tämä ammattiaineisto kertaostona ja siirry suoraan kassalle.

- Nopeus
- Nopein tapa
- Hallinta
- Valmiit segmentit
- Parhaiten sopii
- Nopeisiin kertaostoihin
- Tiedostotyyppi
- CSV/Excel
Luo mukautettu lista tilin avulla
Rekisteröidy avataksesi mukautetun kohdentamisen ja rakenna lista omilla kriteereillä.
- Nopeus
- Vaatii suodattimien asetuksen
- Hallinta
- Mukautettu kategoria + alue
- Parhaiten sopii
- Räätälöityyn kohdentamiseen
Hanki koko tietokanta
- CSV/Excel-tiedosto: yrityksen nimi, osoite, kaupunki, kategoria, verkkosivusto, sähköpostit, puhelinnumerot, someprofiilit ja Google Maps -linkki
- Latauslinkki lähetetään sähköpostiin heti maksun jälkeen
- Hinta ilman ALV:ia · Lasku sisältyy
- EU-yritykset voivat lisätä ALV-tunnuksensa maksun yhteydessä
Tarvitsetko enemmän kuin tämän listan? Yritysten sähköpostilista: Suomi: 139 000+ yritystä sähköpostilla, 19 toimialaa.
Näin SphereScout valmistelee tämän B2B-yhteystiedoston
SphereScout muuttaa julkiset yritysprofiilit kategorian ja sijainnin mukaan rakennetuksi tiedostoksi. Prosessi käyttää sivun nykyisessä jaossa näkyviä kategorioita ja pitää viralliset rekisterit, luokitukset, luvat ja tarkastukset erillään tiedostosta.
Yhdistä näkyvät yrityskategoriat
SphereScout valitsee julkiset yritysprofiilit, jotka vastaavat nykyisessä jaossa näkyviä kategorioita. Nämä luokitukset määrittävät tiedoston laajuuden, mutta eivät korvaa virallisia toimialakoodeja tai lupia.
Jäsennä saatavilla olevat julkiset tiedot
SphereScout järjestää saatavilla olevat nimet, kategoriat, sijainnit, verkkosivustot, sähköpostit, puhelimet ja julkiset profiilit sekä normalisoi ja deduplikoi yhteystiedot vientiä varten.
Julkaise kattavuus ja toimita CSV
SphereScout päivittää julkisia yritysprofiileja säännöllisesti, julkaisee uusimman keräyspäivän ja saatavilla olevat määrät sekä toimittaa valitut tietueet jäsenneltynä CSV-tiedostona.
Yrityskontaktien käyttö Suomessa
Sähköisen viestinnän palveluista annetun lain mukaan sähköinen suoramarkkinointi luonnolliselle henkilölle edellyttää yleensä ennakkosuostumusta. Yhteisölle markkinointia saa lähtökohtaisesti lähettää, ellei se ole sitä nimenomaisesti kieltänyt. Henkilöä koskevien tietojen käsittelyyn tarvitaan lisäksi GDPR:n mukainen oikeusperuste; oikeutettu etu ei korvaa sähköpostikanavan suostumusvaatimusta.
Lue sähköisen viestinnän palveluista annetun lain 200 ja 202 § sekä tietosuojavaltuutetun ratkaisu- Selvitä ennen lähetystä vastaanottajan oikeudellinen muoto, osoitteen haltija ja yhteydenottoreitti. Yritysnimi, oma verkkotunnus, yleisosoite tai ilmainen sähköpostipalvelu ei yksin todista vastaanottajaluokkaa.
- Yhteisön yleisosoitteeseen voi lähettää olennaista B2B-markkinointia ilman ennakkosuostumusta, mutta lähettäjä on tunnistettava ja jokaisessa viestissä on oltava helppo ja maksuton kielto- tai poistumisreitti.
- Nimettyä työntekijää ei pidä päätellä automaattisesti yhteisövastaanottajaksi. Varmista henkilön todellinen tehtävä ja se, että tarjonta liittyy olennaisesti tähän tehtävään, ennen kuin arvioit yhteydenoton ilman suostumusta.
- Yksityiselle elinkeinonharjoittajalle tai muulle luonnolliselle henkilölle lähetettävä markkinointisähköposti vaatii suostumuksen tai lain kaikki ehdot täyttävän olemassa olevan asiakassuhteen poikkeuksen.
- Kun tieto tunnistaa henkilön ja on saatu julkisesta tai kolmannen osapuolen lähteestä, dokumentoi oikeusperuste ja intressejä koskeva arviointi, anna 14 artiklan tiedot ja lopeta suoramarkkinointi heti vastustamisen jälkeen. Säilytä kielto luotettavalla estolistalla.
- Puhelinmarkkinointi on erillinen kanava. Sähköpostiluokittelu ei anna automaattisesti lupaa soittaa, joten tarkista puhelinnumeron käyttäjä, aiemmat kiellot ja kyseiseen puheluun soveltuvat säännöt ennen yhteydenottoa.
Luokittele vastaanottajat ennen sähköpostikampanjaa
Usein kysytyt kysymykset
Maalarit Suomessa: kuinka monella on sähköpostiosoite?
Maalarit Suomessa: missä maakunnissa yrityksiä on eniten?
Maalarit Suomessa: kuinka monella on verkkosivusto?
Maalarit Suomessa: kuinka ajantasaiset tiedot ovat?
Ovatko puhelinnumerot matkapuhelinnumeroita?
Maalarit maittain
SphereScout kattaa Maalarit 27 maassa. Suurin markkina: Yhdysvallat (61 000+ julkista yritystietuetta).
| Maa | Julkiset yritystietueet | Yritykset, joilla on sähköposti | Yritykset, joilla on puhelinnumero |
|---|---|---|---|
| Yhdysvallat | 61 000+ | 16 000+(26,8 %) | 60 000+(97,4 %) |
| Ranska | 33 000+ | 8 500+(26,3 %) | 32 000+(97,6 %) |
| Saksa | 29 000+ | 17 000+(60,2 %) | 29 000+(97,3 %) |
| Japani | 26 000+ | 2 500+(10,3 %) | 24 000+(93,1 %) |
| Iso-Britannia | 17 000+ | 4 000+(25,7 %) | 16 000+(96,8 %) |
| Alankomaat | 12 000+ | 4 500+(39,5 %) | 12 000+(97 %) |
| Brasilia | 9 500+ | 800+(8,8 %) | 8 500+(94 %) |
| Sveitsi | 8 500+ | 4 000+(50 %) | 8 000+(96,6 %) |
| Australia | 7 500+ | 2 500+(37 %) | 7 500+(97 %) |
| Kanada | 7 000+ | 2 000+(34,7 %) | 6 500+(96,4 %) |
| Italia | 5 500+ | 1 000+(21,8 %) | 5 500+(96,9 %) |
| Espanja | 5 000+ | 1 500+(30,9 %) | 5 000+(94,9 %) |
| Belgia | 4 000+ | 1 500+(46,4 %) | 4 000+(96,6 %) |
| Tanska | 2 500+ | 1 000+(39,9 %) | 2 500+(96,2 %) |
| Turkki | 2 500+ | 200+(9 %) | 2 500+(91,2 %) |
| Itävalta | 2 500+ | 1 000+(52,6 %) | 2 500+(95,1 %) |
| Ruotsi | 1 500+ | 600+(41,7 %) | 1 000+(86,5 %) |
| Uusi-Seelanti | 1 500+ | 500+(34 %) | 1 500+(97,1 %) |
| Norja | 1 500+ | 400+(29 %) | 1 000+(96,2 %) |
| Irlanti | 900+ | 200+(22,8 %) | 800+(97,8 %) |
| Puola | 800+ | 100+(15,2 %) | 800+(95,5 %) |
| Slovenia | 800+ | 100+(16,6 %) | 700+(91,2 %) |
| Unkari | 700+ | 100+(25,1 %) | 700+(96,7 %) |
| Tšekki | 700+ | 200+(28,5 %) | 700+(98 %) |
| Suomi(tämä sivu) | 700+ | 400+(56,9 %) | 700+(97,9 %) |
| Slovakia | 300+ | 100+(30,3 %) | 300+(97,3 %) |
| Luxemburg | 100+ | 90+(49,2 %) | 100+(97,5 %) |
Luvut ovat SphereScoutin kunkin maan uusimmasta tilannekuvasta. Ne kuvaavat julkisia yritystietueita, eivät virallista laskentaa kaikista yrityksistä.